Більшість людей, які ведуть малорухомий спосіб життя, після незначних навантажень, а здебільшого «з незвички» на певні фізичні рухи, можуть відчути біль у ділянці шиї. Наявність слабких м’язів шийного відділу, плюс слабкий фізичний розвиток підвищують вірогідність отримання мікротравм.
Тому ми сьогодні поговоримо на тему: що таке остеохондроз, які вправи можна виконувати при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта, рекомендації лікаря.
У свою чергу слід зазначити, що шийні хребці характеризуються невеликими розмірами та низькою міцністю, що веде до защемлення нервів.
Недоцільне навантаження міжхребцевого суглоба відображається спазмом або відомими неприємними факторами:
- головний біль;
- запаморочення;
- оніміння рук;
- зниження зору;
- часткова втрата мови.
Що таке остеохондроз?
Остеохондроз?
Так! Ви не помилились. Саме він неперевершений та всіма вже розрекламований… ОСТЕОХОНДРОЗ.
Остеохондроз – набуте захворювання опорно-рухового апарату з патологічним впливом на хрящові тканини міжхребцевих дисків.
Як правило, одним з основних завдань, поставлених перед нами – це профілактика та лікування вище зазначеної недуги (остеохондроз шийно-грудного відділу).
Що робити не можна при остеохондрозі?
По-перше, сидіти склавши руки і не брати участь у своєму лікуванні. Це не принесе вам користі.
По-друге, знаючи, що у вас проблеми зі здоров’ям, ви звертаєтесь до лікаря, рекомендації якого вам не допомагають. З вас тягнуть гроші, відправляють на повторні обстеження частіше, ніж потрібно. Змініть лікаря!
По-третє, якщо ви розумієте і хочете розвиватися, радіти, жити, насолоджуватися…. То я говорю вам! Вперед. Займіться собою.
Здоровий хребет – основа вашого здоровʼя.
Вправи Дикуля при шийному остеохондрозі
Цей комплекс можна виконувати в домашніх умовах без відвідування профільних закладів. Підходить для людей, в кого запущений остеохондроз шийного грудного відділу хребта. Але рекомендується виконувати всім, в кого є более в шийному відділі.
Важливим є плавність виконуваних рухів під час тренування.
- Покладіть ліву руку на праве вухо. Спробуйте одночасно підняти праву руку, трохи згинаючи в лікті на рівні плечового суглобу. Нахилі інша лівою рукою голову, натисніть в області вушної раковини. Положення необхідно зафіксувати на 15 секунд. Далі — зробіть все навпаки в такому ж порядку.
- Підніміть руки догори та візьміться за долоні. Дуже обережно покладіть долоні в область потилиці. Вклоніться вперед, натискаючи голову. 5-7 секунд перебувайте в такому положенні.
- Зʼєднайте пальці на долонях на натисніть кінчиками пальців область потилиці. Спробуйте повільно відкинути голову назад. Шийні мʼязи мають заважати вам це зробити. Заважайте мʼязам.
- Покладіть лікоть на стіл, далі упирайтесь на нього. Долоні мають знаходитись на нижній щелепі. Зробіть напруження в області шиї. Обережно поверніть голову вправо-вліво. Виконайте по 5 повторень в кожну сторону.
Вправи ЛФК при остеохондрозі шийно-грудного відділу
Прості та ні для кого не складні правила лікування остеохондрозу шиї, які підійдуть як для дорослої людини, так і для дитини.
Більшість цих вправ відносяться до “виробничої гімнастики” і виконуються строго з рівною спиною. Розглянемо основні 7 вправ при остеохондрозі:
- М’якими, інтенсивними рухами кінчиків пальців здійснюємо розминку задньої частини черепа голови (потилиця).
- Виконати кілька вправ за принципом опору долоня-голова. На лоб покласти долоню та долаючи опір руки 5-8 разів нахилити голову. Частота повторення через кожні 10-15 секунд із зміною руки.
- Сісти на стілець і 5-8 разів максимально низько опустити голову вниз. Достатньо однієї вправи.
- Сидячи на стільці виконати плавні рухи головою вперед-назад по 5 разів на кожну сторону.
- Стоячи або сидячи виконуємо плавні та не дуже швидкі кругові рухи головою 3-4 рази за годинниковою стрілкою та проти.
- Вправа «бічний опір». Ставимо лікоть на стіл, а долоню відповідної руки прикладаємо до скроні і виконуємо кілька вправ за принципом опору. Частота повторення 5-8 разів зі зміною руки і форми нахилу до сторони, що працює в вправі.
- Максимально високо піднімаємо плечі на 7-8 секунд, опускаємо вниз і робимо вдих. Вправу можна виконувати як сидячи так і стоячи до 10 разів.
Поради лікаря при захворюванні остеохондроз
Вправи, гімнастику, спеціальні рухи, розтягування призначає лікар. Він і відстежує зміни в вашому організмі після курсу профілактики. В комплексі з іншими рекомендаціями (дієта, спосіб життя) – це дає хороший результат.
Лікарі рекомендують в першу чергу:
- слідкувати за поставою;
- обовʼязково спати на твердій поверхні;
- уникати постійних однакових поз
- змінювати положення хребта та шиї.
На додаток хочу додати, що правильне виконання вправ запобігає розвитку захворювання та нормалізує циркуляцію крові. Всім хорошої фізичної форми, здоров’я та настрою!
Слід звертати увагу на постійні болі в області шиї. Це перша ознака, головний біль, навіть запаморочення може бути. Якщо таке є, слід звернутися до лікаря.
Після консультації вже можна робити висновки та приймати консультації. Тренування – це гучно сказано. Гімнастика. А після профілактики, повторної консультації лікаря, лише за рекомендацією лікаря, можна починати тренування для схуднення чи набору маси.
В мене є клієнтка в клубі, звати Настя. 25 років, працює в офісі. Протрузія в шийному відділу хребта та остеохондроз там же. Сидяча робота з 9.00 до 18.00. Про яке здоров’я можна говорити. Ніколи не робила гімнастику, в тренажерний зал теж не ходила. А коли лікар сказав діагноз, то почала відвідувати йогу, лікарську гімнастику і планує почати тренуватись в залі. Хочу укріпити м’язовий корсет. Це добре, звичайно, але краще себе тренувати постійно, почати раніше, ніж коли болячки визіли. Слід підтримувати ЗСЖ. Не обов’язково ходити тягати залізо, але ж можна підвищити активність і вдома, і в офісі. Це ж для себе!