Як тренуватися при варикозі ніг – причини появи, вправи

Як тренуватися при варикозному розширені вен

Досить часто приходять запитання, які стосуються тренувань та вправ з таким захворюванням, як варикозне розширення вен на ногах. Така проблема характерна для багатьох представників чоловічої та жіночої статі. Якщо говорити відверто, до того, як я особисто не зіткнувся з питаннями такого характеру від своїх клієнтів, особливої уваги цій темі не приділяв. Як проводити тренування при варикозі ніг, які вправи краще виключити та не нашкодити?

Однак чисельні питання змусили мене уважніше підійти до такого питання, як правильно організувати тренувальний процес?

Я уважно вивчив це питання від А до Я. Провівши аналіз величезної кількості інформації та зіставивши її зі своїми навичками в практичній галузі, хочеться поділитися своєю думкою з цього приводу.

Дізнайтесь: як правильно скласти дієту і не набрати знову зайву вагу.

Хочу пояснити, що ця стаття стосується саме варикозу ніг, оскільки така патологія найчастіше зустрічається. Проте, всі принципи, про які я говоритиму, можна застосовувати і до інших частин тіла. Ще хочу зазначити, що я не розглядаю особливо складних випадків захворювання, коли вже необхідне втручання хірургів.

Що таке «варикоз»?

Варикоззахворювання, яке з’являється внаслідок ослаблених стінок у судин та клапанів.

Іншими словами, вени в ногах втрачають свій початковий тонус, внаслідок чого вони розширюються. У венах, які вже розширені, суттєво знижується швидкість струму крові, що, у свою чергу, стає причиною закупорки капілярів і навіть більших судин.

З одного боку, різні фізичні навантаження тренуватимуть судини та покращуватимуть їх тонус, а ось з іншого, цілком очевидно, що будь-які фізичні вправи – це додаткове навантаження на вени, внаслідок чого вени можуть розширитися ще сильніше. Виходить, дві сторони однієї медалі.

Звичайно ж, тренувати ноги при варикозному розширенні вен необхідно. Однак, робити це потрібно особливо обережно, щоб якнайменше знизити навантаження на судини ніг. З першого погляду, звичайно, це вважається неможливим, але, дотримуючись деяких принципів, все можливо.

Причини появи варикозу

Які фактори можуть підвищити ризик захворювання? Розглянемо нижче у цьому розділі.

Стать

У жінок виникає частіше ніж у чоловіків за даними статистики. Основна м’язова маса знаходиться в нижній частині тіла. М’язи перевтомлюються.

Спадковість

Можливо у когось із ваших рідних є захворювання, то у вас ризики підвищуються щонайменше вдвічі. А якщо ви ще займаєтеся спортом, то краще наперед, купіть пару лосин або панчох для запобігання варикозу.

Вік

Яка кількість років може впливати? А все просто. Наші клапани та вени стають слабшими. У 6 осіб із 10 спостерігається розширення вен віком від 40 років.

Зайва вага

При надмірній вазі, хоча б на 20% норми, підвищується тиск у кровоносних судинах. Крім проблем із роботою серця, з’являються проблеми з венами.

Важка атлетика

При заняттях такими видами спорту як пауерліфтинг, важка атлетика, ризик появи захворювання збільшується на 100%. Рекомендується використовувати еластичні та атлетичні бинти для обмотування ніг в області коліна.

Після силового тренування необхідно попрацювати 15 хвилин на тренажерах кардіо. Таким чином ви зніміть напругу.

Після закінчення тренування, потрібно прилягти на мат або фітнес килимок. Підніміть ноги вище рівня тіла, а краще перпендикулярно до підлоги. Так ви зможете посилити відтік крові з нижніх кінцівок.

Як тренуватися при варикозі – рекомендації лікарів

Давайте розглянемо основні моменти та рекомендації лікарів з приводу занять фітнес та спортом загалом.

Тренування ніг стоячи – підвищений ризик розвитку варикозу

Основне навантаження судини на ногах виходять тоді, коли людина тренує ноги у положенні стоячи. Тобто це все можливі присідання, випади та станові тяги.

Тиск на стінки судин під час таких вправ зростає відразу кілька разів. При такому захворюванні важливо виключити дані вправи хоча б на якийсь час. Однак тут все залежить від ступеня захворювання. Я думаю, що на початковій стадії можна залишити кілька вправ, але виконувати їх варто з мінімальною вагою.

Роби вправи з піднятими ногами

Тренування м’язів ніг найкраще при варикозі виконувати сидячи або лежачи. У такому разі тиск на ноги буде істотно меншим.

Взагалі, ідеальним варіантом будуть вправи, коли ноги по рівню будуть вище, ніж тіло. Крім того, оптимальними будуть також вправи, які необхідно виконувати стоячи, але не згинаючи ніг в колінах:

  • жим у тренажері ногами;
  • зведення ніг лежачи;
  • розгинання та згинання ніг в тренажері;
  • підйом таза у лежачому положенні;
  • підйоми на носки з гантелей.

Тренуй все тіло – роби кардіо

Усі м’язи тіла, крім ніг, при варикозному розширенні вен можна тренувати так само, як і раніше. Тобто жодних обмежень тут немає.

Крім того, на кардіо-тренажерах займатися також можна і навіть потрібно. Однак рекомендується вибрати гребний тренажер або горизонтальний велотренажер. Як ви вже розумієте, основне навантаження на судини ніг буде значно менше, ніж на біговій доріжці або, наприклад, на еліпсоїді.

Дуже важливо! Після завершення тренування рекомендується хвилин п’ять полежати з піднятими нагору ногами. Це дасть змогу зменшити кров’яне наповнення вен ніг та знизити навантаження на судини.

Тренування м’язів ніг при варикозному розширенні вен

Необхідно уникати будь-якого компресійного навантаження на хребет у положенні стоячи. При такому навантаженні тиск у нижній частині тіла збільшується дуже швидко. Ноги набрякають. Кровоносні судин набухають.

Обов’язково потрібно одягати одяг, що обтягує:

  • лосини;
  • гетри;
  • панчохи;
  • колготи.

Жим ногами лежачи

Мабуть одна з найбільш рекомендованих вправ при варикозному розширенні вен. Ви повністю уникаєте набряку в нижній частині тіла, осьового навантаження на хребет.

Щоб не перевантажувати судини, рекомендується виконувати по 10-12 повторень в одному підході. Після підходу можна виконати підтягування або вертикальну тягу, сидячи на м’язах спини. 

Таким чином, у вас не буде накачування крові в ногах. Кров циркулюватиме у верхню частину тіла.

Хода на орбітреці

Після жиму лежачи можна перейти на кардіо обладнання. Попрацюйте з низькою інтенсивністю на орбітреці. Не треба тікати. 

Ходіть.

Встановлюємо рівень складності на 40% та працюємо за програмою:

  1. 5 хвилин ходимо на орбітреці.
  2. Скручування на м’язи преса на римському стільці. 30 повторень.
  3. 7 хвилин ходимо на орбітреці.
  4. Горизонтальна тяга блоку сидячи. Виконуємо 15 повторень.

Потрібно повторити 2 рази. За місяць можна збільшити рівень складності.

Силові тренування для чоловіків з варикозом 

Перше, що потрібно зробити, то це проконсультуватися з лікарем. Дуже важливо визначити ступінь варикозного розширення. Бо можна зробити лише гірше. Можливо, вам взагалі не можна працювати на силу в тренажерному залі.

Фахівці категорично забороняють виконувати такі вправи:

  • присідання зі штангою;
  • присідання в Гаак-машині та машині Смітта;
  • Випади.

Жим лежачи та підтягування – укріпіть спину

Жим лежачи та підтягування ви можете виконувати в силовому режимі:

  1. Перший підхід – розминальний. Виконуємо 15 повторень із вагою 40% від 1ПМ.
  2. Другий підхід – підготовчий. Виконуємо 12 повторень із вагою 60% від 1ПМ.
  3. Третій та четвертий підходи – робочі. Виконуємо по 6-8 повторень із вагою 80-90% від 1ПМ.

Важливо! Після виконання вправи потрібно лягти на мат або килимок на спині. Підніміть ноги та руки. Затримайтеся у цьому положенні 30 секунд.

Відтискання від підлоги та тяга штанги до грудей – зроби круглі плечі 

Ми ще в школі відтискались чи віджимались від підлоги. Це одне із найлегших та найпоширеніших вправ в світі спорту. Воно нам допоможе зробити широкі грудні мʼязи.

Тяга штанги або тяга гантелей до грудей – король серед вправ за для круглих плечей. Техніка виконання не складна. Але потребує практики.

Варіант тренування для хлопця:

  1. Віджимання від підлоги 3 підходи на максимум повторень
  2. Тяга штанги з вагою, що дозволить вам виконати 8-12 повторень. Робимо 4 підходи.

Не забуваємо про розминку та заминку, розтягнення мʼязів. Так ви уникнете травмування та перевтоми.

Висновок: варикоз – не є завадою підтримання здоров’я 

Виконувати тренування ніг при варикозі не лише можна, а й навіть потрібно. Звичайно ж, практично всі основні вправи передбачені у виконанні із положення стоячи. Однак я рекомендую хоча б на пару місяців виключити ці вправи з програми тренування.

Після перерви, поступово можна намагатися включати їх у фізичні навантаження. Це слід робити обережно, постійно стежачи за тим, щоб не ставало гірше. Якщо ж буде помітне погіршення стану здоров’я, то краще забувати про такі вправи і тимчасово зупинити заняття. Звернутись до лікаря 

Ефективні тренування при варикозі ніг, сприяють кращому кровотоку та самопочуттю. Щоб уникнути помилок і не нашкодити здоров’ю, краще довіритись професіоналу або ж пройти курси тренерів.

2 thoughts on “Як тренуватися при варикозі ніг – причини появи, вправи

  1. Друзья я вам скажу очень важное предложение. Мне нужно себя Перри нагружать в тренажерном зале. Какое бы вы упражнения не исполняли, есть большой риск того, что у вас начнут вылазить сосуды. Хорошего здесь нету ничего. Хорошо когда парень видит Вены на своих руках. Это одно дело. Но очень часто Вены начинают выбирать на ногах. И это очень заметно. Если вы склонны к варикозу, то обязательно нужно использовать лосины или же винты на ноги.

  2. Всім привіт. Я почав тренуватися в фітнес клубі близько 3 років тому. Я прийшов схуднути. Потім побачив що я дуже худий і дуже захотілося набрати м’язової маси. Почав виконувати базові вправи. При сідав зі штангою, виконував станову тягу, робив ривок зі штангою. Півроку пройшло сила в мене виросла, зовнішній вигляд трошки змінився. Але основна проблема була в появі варикозу. Тож не впустіть той момент, коли вага починає впливати на вас негативно і змініть вправи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ФОП Бугаєнко Руслан Олександрович
РНОКПП 3375103271
trener.space@gmail.com

Call Now Button